Czy warto kupić poleasingowy laptop?

Jedną z opcji zakupu laptopa są komputery poleasingowe. W większości przypadków sprzedawane w ten sposób komputery pochodzą z linii biznesowych, które są bardziej wytrzymałe i wykonane z lepszych materiałów. Linie biznesowe laptopów są w większości przypadków o wiele lepsze. Poniżej zostały wymienione powody, dla których poleasingowe laptopy są doskonałym wyborem.

1. Są bardzo wytrzymałe
Laptopy przeznaczone dla biznesu zostały stworzone tak, aby przetrzymać sporą ilość kurzu, obciążeń czy też zalań. Są one z reguły zrobione z lepszych plastików, posiadają metalowe obudowy czy też lepsze zawiasy. Tego rodzaju komputery muszą przez wiele lat działać bez awaryjnie ponieważ właśnie tego oczekują od nich klienci.

2. Matowe wyświetlacze
W laptopach przeznaczonych dla mas zwykle stosuje się błyszczące matryce o bardziej żywych kolorach, jednak rozwiązania biznesowe cechują się matowymi wyświetlaczami, które w wielogodzinnej pracy sprawdzają się o wiele lepiej. Ich cechą charakterystyczną jest brak odbić, które bardzo często spotykane są w standardowych laptopach.

3. Więcej opcji wskazujących
W większości przypadków poleasingowe laptopy posiadają nie tylko zwykle klasyczne touchpady, ale także trackpoints. Pozwala to na bardziej precyzyjne sterowanie. Dodatkową zaletą tyych systemów jest fakt, że znajdują się one na środku klawiatury co sprawia, że nie trzeba przenosić rąk poza jej obszar, aby sterować myszką.

4. Baterie
Kolejną cechą, która charakteryzuje laptopy z biznesowych półek jest fakt, że posiadają rozszerzone baterie, które pozwalają na wielogodzinną pracę. Dodatkowo w tego rodzaju laptopach zwykle nie ma problemu z wymianą baterii. W przypadku standardowych rozwiązań niestety już takie problemy mogą się pojawić.

5. Bezpieczeństwo biometryczne
Kolejną zaletą rozwiązań z biznesowej półki jest fakt, że często są tam stosowane czytniki palców i inne rozwiązania biometryczne, które stosuje się zamiast hasła. W ten sposób zwiększa się poziom bezpieczeństwa jeśli chodzi o dostęp do danych.

Innymi zaletami jakie oferują poleasingowe laptopy jest także dłuższy czas życia oraz wsparcia oraz bardzo rozsądna cena. Można je kupić za całkiem przyzwoite pieniądze co sprawia, że są naprawdę doskonałym wyborem zwłaszcza dla osób chcących oszczędzić pieniądze. Jednak mimo wszystko trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. Tego rodzaju komputery nie są przeznaczone dla graczy ponieważ zwykle nie mają wydajnych kart graficznych, ale właśnie to sprawia, że są tak wytrzymałe.