Jak dbamy o dywany?

Pranie dywanów wykonanych zarówno z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych polecane jest przynajmniej raz do roku. Niezależnie od tego, czy chodzimy po domu w obuwiu, czy też zupełnie boso, w delikatnych włóknach dywanów osiadają zarazki. Zadbany i wyczyszczony dywan prezentuje się na podłodze w domu znacznie bardziej elegancko, niż wysłużona forma z wypłowiałymi kolorami. Pranie dywanów przeprowadzić można na wiele sposobów. W zależności od tego, w jakim stopniu dywan wymaga czyszczenia, można zdecydować się na czyszczenie mechaniczne lub chemiczne. Istnieje także kilka kluczowych i wartych polecenia metod domowych, jeśli chodzi o sprzątanie dywanów.

Dywan powie całą prawdę

To, jak wygląda dywan w naszym salonie, mówi bardzo dużo o nas samych. Aby nie wstydzić się przed gośćmi, warto raz na jakiś czas zwinąć domowe dywany i zanieść je do punktu czyszczenia. Tam za pomocą specjalnych maszyn czyszczących z dywanów zostają usunięte wszelkie pozostałości brudu z obuwia, piasek, włosy, resztki jedzenia i wszystko co zdołało się dostać między włókna dywanowe. http://warszawa-pranie-dywanow.pl/ursynow – Po odebraniu dywanu z punktu czyszczenia bardzo często okazuje się, że ma on znacznie intensywne kolory i potrafi się jeszcze zaprezentować niczym zupełnie nowy, kupiony całkiem niedawno. Regularne pranie dywanów zawsze korzystnie działa na ich wygląd. Niestety, w natłoku codziennych spraw i częściowo także z lenistwa dość często zdarza się nam wszystkim o tym zapominać.

mycie dywanu w sypialni

Wypierz dywan w domu

Sami na własną rękę także możemy to zrobić. Trzeba jedynie kupić właściwy środek do prania dywanów. Takich produktów znajdziemy mnóstwo w licznych sklepach chemicznych i ze środkami czyszczącymi. W połączeniu z letnią wodą artykuły do prania dywanów wytwarzają aktywną pianę, dzięki czemu można je wcierać w dywany za pomocą szczoteczki lub szmatki. Po wtarciu specyfik przenika między włókna i ulega zagęszczeniu. Po około kilkunastu minutach wystarczy chwycić za odkurzacz i całą pianę po prostu odkurzyć. Wraz z pianą zostanie przez odkurzacz wciągnięty cały zasób zarazków i brudu osiadłych między włóknami dywanów w ciągu ostatnich miesięcy. Środki do czyszczenia dywanów pozostawiają bardzo przyjemny zapach, działają odświeżająco nie tylko dla dywanów, ale także dla powietrza w domu. Po wypraniu dywanów nie trzeba ich wynosić na zewnątrz, trzepać, czy suszyć. Mogą swobodnie leżeć na podłodze.

zwierzeta brudza dywany

Więcej uwagi dla życia w higienie

Pranie dywanów ręcznymi metodami jest dość żmudnym i męczącym zajęciem. Po godzinie szorowania powierzchni dywanu mogą boleć nas dłonie i ramiona. Może być to traktowane jak nauczka, że na co dzień bardziej powinniśmy dbać o higienę w domu i uważać w trakcie przenoszenia jedzenia z jednego pokoju do drugiego. Może warto też rzadziej chodzić po domu w butach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?