Nietrzymanie moczu – leczenie

Nietrzymanie moczu o poszczególnych osób może być w dzisiejszych czasach skutecznie leczone. Nie jest to nic specjalnego dla fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień, dlatego też takie leczenie wykonywane jest na bardzo wysokim poziomie. Wiele osób ma współcześnie problem z nietrzymaniem oczu, co sprawia, że nie czują się one pewnie, krępują się w towarzystwie, czy też nawet w obecności bliskich osób, pojawia się wtedy uczucie dyskomfortu. W takich sytuacjach należy jak najszybciej reagować i udać się do specjalisty, który może pomóc skutecznie wyeliminować problem.

Leczenie problemu z nietrzymaniem moczu

Terapia behawioralna

Dzięki tej terapii można skutecznie zapanować nad mięśniami odpowiadającymi w dużej mierze za nietrzymanie moczu, dlatego też wielu specjalistów stosuje takie metody na swoich pacjentach, co okazuje się być w wielu przypadkach strzałem w dziesiątkę. Pacjenci poznają wtedy funkcje poszczególnych mięśni oraz ich pracę, dowiadują się co jest z nimi nie tak i nabywają potrzebną wiedzę oraz pewność, aby zapanować nad nimi, co pozwoli im wrócić do normalnego stanu i trzymać mocz w każdej sytuacji.

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu

Elektrostymulacja

Kolejną metodą, która może się w takim przypadku okazać bardzo skuteczna jest na pewno elektrostymulacja. Wywoływany jest wtedy specjalny skurcz, który sprawia, iż cewka moczowa staje się jeszcze bardziej zaciśnięta, co pozwala zapanować nad nietrzymaniem moczu i problem po jakimś czasie po prostu znika. Wzmocnione są wtedy mięśnie dna miednicy, które odgrywają w tym procesie kluczową rolę. Oczywiście zabieg musi zostać przeprowadzony w stu procentach poprawnie, dlatego też warto wybrać odpowiedniego specjalistę, który się tym dobrze zajmie. Leczenie nietrzymania moczu Kraków nie jest bolesne i wcale nie musi długo trwać, efekty mogą pojawić się już po paru tygodniach. Dzięki temu można poczuć się zdecydowanie lepiej we własnym ciele i nie obawiać się o to, że stanie się coś wstydliwego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?