Testy psychologiczne do policji- o co chodzi?

Wszyscy wiemy, że zawód policjanta nie cieszy się dobrą renomą. Praca ta jest trudna i niewdzięczna. Jednakże od wielu lat liczba kandydatów do służby w policji się nie zmienia i jest bardzo wysoka. Aby zostać policjantem trzeba przejść testy i zaliczyć je z jak najlepszym wynikiem. Tylko wtedy ma się gwarancję zatrudnienia.

Test kwalifikacyjny podzielony jest na cztery etapy. Pierwsze dwa mają za zadanie sprawdzić wiedzę oraz stan fizyczny kandydata. Odbywają się one tego samego dnia. Pytania do testu z wiedzy ogólnej są opracowywane na postawie Konstytucji Rzeczypospolitej oraz Ustawy o Policji. Warto jednak poczytać również inne ustawy np.Ustawę o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ustawa Prawo o zgromadzeniach. Test sprawności fizycznej to nic innego jak tor przeszkód. Trzeba go przejść najszybciej jak się umie. Do obu tych sprawdzianów trzeba się dobrze przygotować. Nie można liczyć na szczęście. Są one punktowane, a każdy punkt może mieć znaczenie w końcowym rozliczeniu.

Trzecim etapem są testy psychologiczne. Nazywane są one multiselectem. Odbywają się one w innym terminie niż dwa pierwsze sprawdziany. Testy psychologiczne do policji są po to, by sprawdzić osobowość kandydata. Brane pod uwagę są cechy charakteru, stosunek do pracy, inteligencja, równowaga emocjonalna oraz to czy kandydat umie pracować w grupie. Mulitiselect to testy psychologiczne, testy na inteligencję oraz rozmowa z psychologiem.

Test psychologiczny polega na  tym, że otrzymujesz kartę na której jest 100 stwierdzeń dotyczących Twojego podejścia do życia, stabilności emocjonalnej, cech charakteru, zdrowia oraz zainteresowań. Do każdego stwierdzenia musisz wybrać odpowiedź :prawdziwe, fałszywe, nie mam zdania. Testy na inteligencję są to testy sprawdzające podzielność uwagi, testy zręcznościowe oraz logicznego myślenia. Trzeba pamiętać, że ten etap jest na czas, więc by zrobić wszystkie zadania trzeba się śpieszyć. Ostatnim etapem jest rozmowa z psychologiem. Na postawie Twoich odpowiedzi z poprzednich testów psycholog zadaje Ci pytania i na ich podstawie decyduje, czy zalicza Ci czy nie multiselect.

Testy psychologiczne do policji są etapem, którego kandydaci obawiają się najbardziej. Prawda jest taka, że nie należy się ich bać, tylko trzeba się do nich dobrze przygotować. W internecie można znaleźć pytania z testów. Im więcej  takich próbnych testów się wykona tym większa pewność siebie na prawdziwym teście i większe prawdopodobieństwo uzyskania lepszego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?