Urozmaicanie przestrzeni ogrodu – czy warto nabyć trampolinę?

Jeśli posiadamy odpowiednio dużą przestrzeń wokół własnego domu, możemy ją zagospodarować na wiele różnych sposobów. Wśród nich jednym z najpopularniejszych jest oczywiście zasadzenie ogrodu, co wymaga dużego nakładu pracy i środków, ale dostarczyć dużo przyjemności tym, którym na co dzień w pracy brakuje kontaktu z przyrodą i stworzyć doskonałą scenerię dla przyjęć w wiosenne i letnie ciepłe popołudnia i wieczory albo po prostu dla odpoczynku na hamaku bądź krześle ogrodowym.

Często spotykane są także oczka wodne zamieszkane przez różnego gatunku ryby. Łuskowaci mieszkańcy małych ozdobnych zbiorników wodnych mogą ożywić i urozmaicić zieloną przestrzeń przy naszym domu. Warto przy tym pamiętać o odpowiednim przygotowaniu gruntu – zwykłe wykopanie dziury w ziemi i zalanie jej wodą nie jest sposobem na stworzenie udanego oczka wodnego. 

847693140_1d88c88814_b

Co jeszcze można zrobić, aby przydomowy ogród był ciekawy? Jeśli mamy dzieci, warto rozważyć nabycie trampoliny, która dostarczy naszym pociechom dużo rozrywki. Fenomen tych urządzeń opiera się na tym samym, na czym bazuje popularność huśtawek i wielu innych obiektów na placu zabaw. Chodzi oczywiście o przyjemne wrażenia kinestetyczne (czyli związane z odczuwaniem ruchu i zmiany położenia własnego ciała), które powodują wyrzut neuroprzekaźników odpowiedzialnych za stany euforyczne.

5028924725_0639504791_b

Dzieci na pewno docenią pojawienie się takiego obiektu w okolicy ich domu i będą bawić się na nim godzinami. Stąd też warto upewnić się, czy trampolina, którą zamierzamy kupić jest zrobiona z dobrej jakości i sprężystych materiałów, które nie zerwą się przy intensywnym użytkowaniu. Dobrze jest także zastanowić się nad wersjami tego produktu, które zawierają specjalne rozkładane siatki, dzięki którym nikt nie spadnie nieopatrznie z trampoliny. Taki wypadek może skończyć się przykrą kontuzją, na przykład złamaniem kończyny lub zwichnięciem. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy doradzić się sprzedawcy, który powinien nam doradzić odpowiedni model zaufanej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?