Zabawa z kotem

Koty, to zwierzęta będące swoistymi samotnikami, nie lubią nadmiaru towarzystwa, a także jak się o nich mówi chodzą własnymi ścieżkami. To zupełnie inne stworzenia niż psy, które podchodzą zawsze kiedy się je woła, a także zazwyczaj bywają zadowolone, już na sam widok swojego pana. Koty miewają, tak zwane humory, chociaż także lubią się bawić, z tym że mają do tego, nieco inne podejście. Od czasu do czasu potrafią zaczepiać swoich domowników, aby Ci zechcieli coś dla nich zrobić, na przykład wymienić kuwetę, albo rzucić im, ich ulubioną zabawkę. Podobnie rzecz się ma w przypadku chęci zjedzenia smakołyka. Może się okazać, że mają one, na coś ochotę, albo akurat wyczuły jakiś fajny zapach.

 miasto-w-rumunii

Kot zabrany na wycieczkę do Rumunii

Są tacy miłośnicy zwierząt, którzy nie wyobrażają sobie rozłąki ze swoim pupilem, nawet na czas urlopu, czy wakacji, organizują więc wszystko tak, żeby móc zabrać zwierzaka ze sobą. Nie jest łatwo dopełnić wszystkich formalności, ale jest to możliwe do zrealizowania. Najważniejszą kwestią jest zorganizowania wszystkich wymaganych dokumentów, świadczących o właścicielu danego zwierzęcia, a także z wykonanie odpowiednich badań oraz szczepień, takich które są wymagana na świecie, a także na obszarze Unii Europejskiej. Zwierzę wywożone za granice, powinno mieć swój unikalny numer, z danymi właściciela, które są umieszczone wraz z nim na specjalnym, metalowym czipie, wprowadzanym pod skórę, tak aby możliwe było zidentyfikowanie go, zawsze i w każdym miejscu na Ziemi, za pomocą specjalnych urządzeń, odczytujących tego typu dane.

Klatka mimo wszystko

Niektórzy twierdzą, że znają swoje zwierzę i biorą za nie odpowiedzialność, to dobrze, ale klatkę powinno się mieć mimo wszystko, nie tylko dla bezpieczeństwa innych osób, przed ugryzieniem, czy podrapaniem, ale także dla siebie samego, żeby nie mieć z tego powodu problemów, także natury prawnej. Zachowania zwierząt, które dobrze się zna i z którymi się stale przebywa można przewidywać, ale mogą zajść inne okoliczności, jeśli nastąpi coś nieprzewidzianego. Dodatkowy hałas może wypłoszyć zwierzę, nawet w czasie spokojnej wycieczki Rumunia. W rejony Rumunii warto wyjechać o każdej porze roku, jest tam zawsze bardzo pięknie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?