Zakład pogrzebowy zapewni kompleksową obsługę pogrzebu

W każdej rodzinie przychodzi kiedyś smutny czas, kiedy odchodzi ktoś bliski. To bardzo trudne chwile, a dodatkowo utrudnia je konieczność załatwienia wielu przyziemnych spraw związanych z organizacją uroczystości pogrzebowych. Aby w całości skupić się na przeżywaniu żałoby, warto załatwienie tych spraw powierzyć dobrej firmie pogrzebowej.

Pogrzeb – uroczystość smutna, lecz niezbędna

Każda śmierć to przeżycie mocno traumatyczne. Żal i ból trzeba przeżyć. Pogrzeb wyznacza swego rodzaju linię między życiem a śmiercią. Pozwala zrozumieć, że bliska osoba odeszła na zawsze. Dlatego warto, aby ta uroczystość była wyjątkowa.

W zależności od preferencji, pogrzeb może być świecki lub religijny. Warto wziąć zawsze pod uwagę wartości, które wyznawał zmarły. Dobór odpowiedniej muzyki i oprawy florystycznej dopełnia całości.

Jeśli nie wiemy, jak to wszystko zorganizować, trzeba poszukać zakładu pogrzebowego, który zajmie się tym za nas.

Nie tylko trumna i ksiądz

Organizacja pogrzebu to nie tylko wybór trumny i zamówienie księdza czy mistrza ceremonii. To także wiele spraw urzędowych, które trzeba załatwić. Zgon należy zgłosić w urzędzie stanu cywilnego, przedstawiając im wystawioną przez lekarza kartę zgonu. Trzeba to zrobić w ciągu trzech dni. Kolejny urząd do odwiedzenia to ZUS.

O ile do USC powinna się udać osoba bliska lub jej pełnomocnik, to sprawy w ZUS można często powierzyć zakładowi pogrzebowemu. To bardzo ułatwia wszystko, bo zwykle załatwianie spraw w ZUS trwa dość długo. Pozostaje jeszcze załatwienie miejsca na cmentarzu. Ale i tę sprawę można najczęściej zlecić zakładowi. Najczęściej rodzinę i znajomych zaprasza się na tradycyjną stypę. Najlepiej urządzić ją w dobrym lokalu, który specjalizuje się w tego rodzaju uroczystościach.

Jak wybrać dobry zakład pogrzebowy

Dobry zakład pogrzebowy bardzo ułatwia przejście przez trudne chwile po śmierci bliskiego. Załatwi za nas sprawy urzędowe w ZUS, załatwi miejsce na cmentarzu, a często także mszę i księdza lub mistrza ceremonii świeckiej.

Do wyboru będziemy mieć tradycyjny pochówek oraz kremację. Zakład w obu przypadkach powinien przygotować odpowiednie pożegnanie się ze zmarłym. Pomogą też w załatwieniu kwiatów i stypy.

Gdzie taki zakład znaleźć? Coraz więcej zakładów na swoją stronę internetową, jak np. https://nekropolis.com.pl/. Z usług tej firmy często korzystają mieszkańcy Warszawy i okolic. Znajdują tu kompleksową ofertę, łącznie z międzynarodowymi przewozami zwłok, nie tylko na terenie Unii Europejskiej, ale i w większości krajów całego świata.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?