Zrównoważona instalacja fotowoltaiczna w ogrodzie

Energia słoneczna jest jednym z najbardziej zrównoważonych źródeł energii. Może dostarczać energię elektryczną oraz ciepło do naszego domu lub mieszkania. Ponadto wykorzystywanie tej formy energii jest przyjazne dla środowiska. Jest to również czyste źródło energii i może być wykorzystane do wytwarzania energii elektrycznej w gęstej zabudowie. Istnieją różne systemy wytwarzania energii elektrycznej ze słońca takie jak systemy fotowoltaiczne, kolektorowe i zwierciadlane. Zasadniczo ogniwa fotowoltaiczne pakietowane w panel to system do generowania energii ze słońca o najszerszym zastosowaniu.

Instalacja fotowoltaiczna w ogrodzie

Instalacja fotowoltaiczna w ogrodzie wykorzystuje promienie słoneczne, do generowania energii elektrycznej w postaci napięcia stałego (DC). Ogniwa są montowane na platformie montażowej, którą można zakotwiczyć do ściany lub dachu. Platforma montażowa może mieć osłonę chroniącą przed deszczem i innymi elementami naturalnymi, takimi jak liście oraz pył wszelkiego rodzaju. Tego typu elektrownia może dostarczać energię elektryczną do potrzeb ogrodowych, takich jak:

-oświetlenie,

-systemy bezpieczeństwa,

-ogrzewanie,

-klimatyzacja,

-zasilanie urządzeń elektronicznych takich jak telewizory czy komputery.

Panel słoneczny 200W monokrystaliczny

Warto pomyśleć o inwestycji w panel słoneczny 200W monokrystaliczny. Taki pojedynczy panel o dużej mocy w zupełności wystarczy do zaspokojenia zapotrzebowania na energię w ogrodzie, bez konieczności podłączania instalacji czy wykorzystywania generatorów. Panele monokrystaliczne będą wyglądać doskonale, z powodu swojego idealnego czarnego koloru. Warte podkreślenia jest, że panel monokrystaliczny cechuje się większą wydajnością niż jego polikrystaliczny odpowiednik.

Co wchodzi w skład systemu?

Oczywiście sam panel solarny 200W to nie wszystko. Panel jest tylko generatorem prądu. Jak wspomnieliśmy, prąd wytwarzany jest w formie stałej, którą co prawda zasilimy baterię, ale urządzenia, których jest większość, są zasilane prądem zmiennym. W skład instalacji wchodzi również falownik, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego na zmienny oraz bateria, która gromadzi nadwyżki mocy, po to, abyśmy mogli z niej korzystać w nocy lub podczas pochmurnego dnia.

Dlaczego warto inwestować w panele ogrodowe?

Panele ogrodowe to przede wszystkim wygoda. Dzięki nim możemy mieć tani prąd w ogrodzie bez wykonywania żadnych prac oraz bez pozwoleń. Instalacja przyłącza energetycznego, z tym właśnie się wiąże. Stosowanie agregatów w opozycji do paneli jest również niezbyt zachęcające z powodu hałasu, jaki generują i zanieczyszczenia powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?